The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | 4-20mA, NTC, PT100, PT1000, PTC, TCJ, TCK |
| Nb of contacts | 1 |
| including NO | 1 |
| Regulator operation | Hot OR Cold OR Humidity OR Pressure |
| Nb of probes | 1 |
| Delivered probes | Non |
| To | 16A |
| Options | Buzzer, PID |
| Ergonomics | Tactile |
| Min. temperature | -100 |
| Max. temperature | 999 |
| Power supply | 230 V |
| Connections | Screw terminal block |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 75 |
| Height | 32 |
| Internal diameter | 59 |
| IP protection | 65 |
| Component manufacturer | EVCO |








