The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| RPM (50 Hz) | 2800 |
| Permanent capacitor value (µF) | 10 |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 470 W |
| 50 Hz | YES |
| Ø suction | 42 mm |
| Ø discharge | 38 mm |
| Pump model | LA500 |
| Pump type | Washing pump |
| Type of equipment | Dishwashers, Hooded dishwasher, Glass washer |
| Component manufacturer | LGB |
| Compatibility | ANGELO PO, COLGED, ELETTROBAR, MBM |
You added ELECTRONIC FRIDGE THERMOSTAT REGULATOR 2 RELAYS (COMPRESSOR/DEFROST) to your shopping cart.
View cart & checkout










