The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 2550 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 450 |
| Max. air temperature | 60 °C |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 61 W |
| Connections | Terminal box |
| Power speed 2 (W) | 42 W |
| Ducted suction | YES |
| Ductable delivery | YES |
| Ø suction | 160 mm |
| Ø discharge | 160 mm |
| No. of gears | 2 |
| Length | 390 mm |
| Width | 362 mm |
| Internal diameter | 196 mm |
| IP protection | 54 |
| Material | Galvanized steel, Plastic |
| Noise level | 45 dB |



