| RPM (50 Hz) | 2600 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 310 |
| Max. air temperature | 60 °C |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 58 W |
| Connections | Terminal box |
| Power speed 2 (W) | 40 W |
| Ducted suction | YES |
| Ductable delivery | YES |
| Ø suction | 100 mm |
| Ø discharge | 100 mm |
| No. of gears | 2 |
| Length | 330 mm |
| Width | 314 mm |
| Internal diameter | 135 mm |
| IP protection | 54 |
| Material | Galvanized steel, Plastic |
| Noise level | 45 dB |