The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Min. temperature | 50 °C |
| Max. temperature | 190 °C |
| Ø bulb | 4 mm |
| Bulb length | 200 mm |
| Capillary length | 1200 mm |
| Gas pressure | 50 mbar |
| Output pressure | Unregulated |
| A_0772880_MODELEROBGAZ | MINISIT 710 |
| Thermocouple fitting | M9*1 |
| Connection 1 (input) | 1/2” (15*21), F |
| Connection 2 (output) | F, 3/8” (12*17) |
| M/F | F/F |
| Type of equipment | Deep fryers |
| Compatibility | TROLUX, ZANUSSI |












