The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Min. temperature | 100 °C |
| Max. temperature | 340 °C |
| Ø bulb | 4 mm |
| Bulb length | 200 mm |
| Capillary length | 1050 mm |
| Gas pressure | 50 mbar |
| Output pressure | Unregulated |
| A_0772880_MODELEROBGAZ | MINISIT 710 |
| Thermocouple fitting | M9*1 |
| Connection 1 (input) | 1/2” (15*21), F |
| Connection 2 (output) | F, 3/8” (12*17) |
| M/F | F/F |
| Type of equipment | Furnaces, Ovens, Kettles, Snack plates, Baking trays, Jumpers |
| Compatibility | COLGED, TROLUX, ELETTROBAR, HOBART, MBM, ZANUSSI |












