The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Min. temperature | 120 °C |
| Max. temperature | 320 °C |
| 1/2 moon stem | 10*8 mm |
| Stem length | 27 mm |
| Flat length | 17 mm |
| Flat position | Back to top |
| Ø bulb | 6 mm |
| Bulb length | 75 mm |
| Capillary length | 1200 mm |
| A_0772880_MODELEROBGAZ | PEL 24STS |
| Thermocouple fitting | M9*1 |
| Connection 1 (input) | M20 |
| Step 1 (entry) | 1,50 |
| Connection 2 (output) | M20 |
| Step 2 (exit) | 1,50 |
| Maximum pressure | 50 mbar |
| Compatibility | ANGELO PO, CHARVET |











