The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Nb of contacts | 2 |
| including NO | 2 |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | Ø 22 mm |
| Action | Momentary (impulse) |
| Nb of positions | 3 |
| With baseplate | YES |
| With contacts | YES |
| Reminder | In the center |
| Button range | XB4 |
| Minimum temperature (use) | -40 °C |
| Max. temperature (use) | 70 °C |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Component manufacturer | SCHNEIDER |










