The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Nb of contacts | 2 |
| including NO | 1 |
| including NF | 1 |
| Power supply | 24 V |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | Ø 22 mm |
| Action | Maintained |
| Bright | YES |
| Nb of positions | 2 |
| With baseplate | YES |
| With contacts | YES |
| Button range | XB4 |
| Minimum temperature (use) | -40 °C |
| Max. temperature (use) | 70 °C |
| Material | Metal |
| Color | Green |
| Component manufacturer | SCHNEIDER |
| Compatibility | BODSON |



