The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Nb of contacts | 3 |
| Stem length | 25 mm |
| Connections | 6,35 mm lugs |
| Maximum intensity | 25 A |
| Drawing no. | 1103 |
| Type of switch | PR17 |
| Zero position | YES |
| Width | 50 mm |
| Height | 48 mm |
| Internal diameter | 45 mm |
| Component manufacturer | BACO |










