The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 1500 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 1000 |
| Max. air temperature | 150 °C |
| Power supply | 380 V |
| Power (W) | 120 W |
| Maximum intensity | 0,44 A |
| Ducted suction | YES |
| Ductable delivery | YES |
| Ø suction | 200 mm |
| Ø discharge | 200 mm |
| No. of gears | 1 |
| Width | 222 mm |
| Height | 324 mm |
| Internal diameter | 314 mm |
| IP protection | 55 |
| Material | Galvanized steel, Stainless steel |
| Type of equipment | Hearth furnace, Rotary kiln, Ovens |
| Compatibility | GUYON, PAVAILLER |




