The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 1000 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 300 |
| Turbine length | 270 mm |
| Ø turbine | 60 mm |
| Engine position | Center |
| Single or double | Double |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 40 W |
| Connections | 6,35 mm lugs |
| Length | 645 mm |
| Width | 112 mm |
| Height | 94 mm |
| Minimum temperature (use) | -10 °C |
| Max. temperature (use) | 60 °C |
| Material | Aluminium |











