The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | Angled quilting, PTC, Temperature |
| Probe features | Poignée inox ø10mm| longueur 75mm avant le coude| 115mm après le coude |
| Min. temperature | -60 °C |
| Max. temperature | 180 °C |
| Ø bulb | 6 mm |
| Bulb length | 100 mm |
| Bulb features | Inox |
| Capillary length | 3,50 m |
| Type of capillary | Silicone |
| Nb of threads | 2 |












