The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | PT100, TCJ, TCK |
| Nb of contacts | 2 |
| including NO | 2 |
| Regulator operation | Hot AND Cold |
| Nb of probes | 1 |
| To | 2* 8A/4A |
| Ergonomics | To keys |
| Min. temperature | 150 |
| Max. temperature | 1350 |
| Power supply | 230 V |
| Connections | Screw terminal block |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 74 |
| Height | 32 |
| Internal diameter | 59 |
| Minimum temperature (use) | -5 |
| Max. temperature (use) | 55 |
| Type of equipment | Ovens |
| Component manufacturer | ELIWELL |






