The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 12 W |
| Fixing center distance(s) | 153 mm |
| Fittings | 1”1/2 (40*49) |
| Solenoid valve type | Gas, NF |
| Swivel coil | YES |
| No. of lanes | 1 |
| Order | Coil |
| Connection 1 (input) | 1”1/2 (40*49), F |
| Connection 2 (output) | F, 1”1/2 (40*49) |
| Type of reset | Manual |
| Maximum pressure | 0,60 bar |
| Material | Aluminium |












