The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Fastening hole | 10 mm |
| Maximum load | 40 kg |
| Bandage | YES |
| Swivel | YES |
| Caster type | Eye wheel |
| Caster feature | Low height |
| Dismountable | YES |
| Width | 22 mm |
| Height | 65 mm |
| Ø outside | 50 mm |
| Material | Rubber, Stainless steel, Polyurethane |










