The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Power (W) | 30 W |
| 50 Hz | YES |
| 60 Hz | YES |
| No. of transformer outputs | 1 |
| Lg maxi LED ribbon | 1,50 m |
| Transformer type | LED driver |
| Transformer application | LED ribbons |
| Primary | 230 Vac |
| Secondary | 24 Vdc |
| Length | 162 mm |
| Width | 29 mm |
| Height | 21 mm |
| Minimum temperature (use) | -20 °C |
| Max. temperature (use) | 50 °C |
| Max. temperature (peak) | 70 °C |
| IP protection | 67 |
| Material | Aluminium |












