The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | NTC |
| Min. temperature | -10 °C |
| Max. temperature | 70 °C |
| Ø bulb | 20 mm |
| Bulb length | 185 mm |
| Capillary length | 1,50 m |
| Minimum % RH | 5 |
| Maximum % RH | 95 |
| Nb of threads | 4 |
| Wire color | White, Yellow, Brown, Green |
| IP protection | 65 |











