The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 1390 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 2080 |
| max. propeller ø (mm) | 315 |
| Sense of air | Reversible |
| Propeller supplied | YES |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 104 W |
| Connections | Terminal box |
| Fixing center distance(s) | 410 |
| Minimum temperature (use) | -30 °C |
| Max. temperature (use) | 60 °C |
| IP protection | 54 |
| Material | Galvanized steel |
| Noise level | 50 dB |
| Component manufacturer | HELIOS |











