The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| RPM (50 Hz) | 2000 |
| Power output | 32 W |
| A_0230900_DEBITMAXI | 200 |
| max. propeller ø (mm) | 150 |
| Propeller supplied | YES |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 32 W |
| Connections | Lugs |
| 50 Hz | YES |
| No. of gears | 1 |
| Max. temperature (use) | 300 °C |
| Type of equipment | Convection oven, Ovens, Ventilated oven |
| Component manufacturer | EBM |
| Compatibility | AMBASSADE, BONNET, BOURGEAT, THIRODE, TOURNUS, VAUCONSANT |










