The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Fastening hole | 9 mm |
| Maximum load | 80 kg |
| Bandage | YES |
| Swivel | YES |
| Caster type | Plate wheel |
| Caster feature | High temperature |
| Dismountable | YES |
| Width | 30 mm |
| Height | 128 mm |
| Ø outside | 100 mm |
| Max. temperature (use) | 300 °C |
| Material | Stainless steel, Silicone |
| Type of equipment | Ovens |
You added STAINLESS STEEL VERTICAL PRESSURE GAUGES D63 0/+400 BAR to your shopping cart.
View cart & checkout


