| Power supply | 12 Vdc |
| Power (W) | 72 W |
| A_0311250_PUISSANCEWM | 14,40 |
| Type of lighting | Ribbon |
| Type of lamp | LED |
| Lumens | 1200 lm |
| Color light | White, Hot |
| Color temperature | 3000 K |
| Length | 5 m |
| Width | 13 mm |
| Internal diameter | 5 mm |
| Minimum temperature (use) | -25 °C |
| Max. temperature (use) | 40 °C |
| IP protection | 65 |