| RPM (50 Hz) | 2740 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 740 |
| max. propeller ø (mm) | 200 |
| Sense of air | A (blowing) |
| Propeller supplied | YES |
| Permanent capacitor value (µF) | 2 |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 50 W |
| Connections | Cable |
| Wire/cable length | 2000 mm |
| Fastening method | Screw-on |
| Fastening hole | 7 mm |
| Fixing center distance(s) | 250 |
| No. of gears | 1 |
| Ø interior | 200 mm |
| Ø outside | 280 mm |
| Minimum temperature (use) | -40 °C |
| Max. temperature (use) | 75 °C |
| IP protection | 44 |
| Material | Rilsan |
| Noise level | 65 dB |
| Type of equipment | Freezers, Freezers |
| Component manufacturer | EBM |
| Compatibility | FRIGINOX |
You added HELICOID FAN W2 E200-CE31-17 - 2 µF capacitor for W2E200 (essential) to your shopping cart.
View cart & checkout