The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 2600 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 915 |
| max. propeller ø (mm) | 200 |
| Sense of air | A (blowing) |
| Nb of blades | 9 |
| Permanent capacitor value (µF) | 1,50 |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 64 W |
| Connections | Threads |
| Wire/cable length | 450 mm |
| No. of gears | 1 |
| Minimum temperature (use) | -25 °C |
| IP protection | 44 |
| Component manufacturer | EBM |







