The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Nb of contacts | 1 |
| including inverters | 1 |
| Timer type | Mechanical - Electrical |
| Time range | 24 h |
| Power reserve | YES |
| Timer modes | Programmable |
| Forced march | YES |
| Programming | Daily, Segments |
| Power supply | 230 V |
| 50 Hz | YES |
| 60 Hz | YES |
| Maximum intensity | 16 A |
| Fastening method | On track |
| Width | 18 mm |
| Height | 90 mm |
| Internal diameter | 60 mm |
| Minimum temperature (use) | -10 °C |
| Max. temperature (use) | 55 °C |
| IP protection | 20 |


