The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Min. temperature | 100 °C |
| Max. temperature | 300 °C |
| 1/2 moon stem | 8*6,5 mm |
| Stem length | 21 mm |
| Flat length | 15 mm |
| Flat position | Back to top |
| Ø bulb | 6 mm |
| Bulb length | 75 mm |
| Capillary length | 1200 mm |
| A_0772880_MODELEROBGAZ | PEL 25ST |
| Thermocouple fitting | M9*1 |
| Connection 1 (input) | M16 |
| Step 1 (entry) | 1,50 |
| Connection 2 (output) | M16 |
| Step 2 (exit) | 1,50 |
| Maximum pressure | 50 mbar |
| Type of equipment | Furnaces, Snack plates, Baking trays, Jumpers |
| Compatibility | BONNET, COLGED, ELETTROBAR, HOBART, MBM, OZTIRYAKILER, THIRODE |











