The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Type of probe | NTC |
| Delivered probes | NTC 2 m |
| Min. temperature | -30 °C |
| Max. temperature | 110 °C |
| Power supply | 230 V |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 64 mm |
| Height | 31 mm |
| Internal diameter | 33 mm |
| Component manufacturer | ELIWELL |










