The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| RPM (50 Hz) | 2800 |
| Permanent capacitor value (µF) | 16 |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 600 W |
| 50 Hz | YES |
| Ø suction | 50 mm |
| Ø discharge | 50 mm |
| Pump model | ZF400SX |
| Pump type | Washing pump |
| Type of equipment | Dishwashers, Hooded dishwasher, Glass washer |
| Component manufacturer | LGB |
| Compatibility | BARTSCHER, BONNET, CAPIC, COLGED, ELETTROBAR, HOBART, THIRODE |








