The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| 1/2 moon stem | 6*4,6 mm |
| Stem length | 23 mm |
| Power supply | 230 V, 400 V |
| Connections | Screw terminal block |
| Maximum intensity | 32 A |
| Nb of positions | 7 |
| Type of switch | EGO switch |
| Max. temperature (use) | 150 °C |
| Type of equipment | Bain‑Marie, French fry warmer, Pasta cooker, Furnaces, Ovens, Deep fryers, Grills, Kettles, Neutral furniture, Snack plates, Baking trays, Salamanders, Jumpers |
| Component manufacturer | EGO switch |
| Compatibility | AMBACH, ANGELO PO, ATA, BONNET, COLGED, TROLUX, ELETTROBAR, EMMEPI, GIORIK, HOBART, JUNO-RODER-SENKING, MARENO, MBM, MKN, MODULAR, MOLTENI, OZTIRYAKILER, ROSINOX, SILKO, TECNOINOX, THIRODE, ZANUSSI |










