The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| 1/2 moon stem | 6*4,6 mm |
| Stem length | 23 mm |
| Power supply | 230 V, 400 V |
| Connections | Screw terminal block |
| Maximum intensity | 16 A |
| Nb of positions | 7 |
| Type of switch | EGO switch |
| Max. temperature (use) | 150 °C |
| Type of equipment | Furnaces, Kettles |
| Component manufacturer | EGO switch |
| Compatibility | ANGELO PO, COLGED, TROLUX, ELETTROBAR, HOBART, LAINOX, MBM, OZTIRYAKILER, ROLLER GRILL, ROSINOX, ZANUSSI |










