The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Type of probe | TCJ, TCK |
| Delivered probes | Non |
| Min. temperature | 0 °C |
| Max. temperature | 1300 °C |
| Power supply | 230 V |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 75 mm |
| Height | 34 mm |
| Internal diameter | 81 mm |
| Type of equipment | Ovens |
| Component manufacturer | EVCO |














