The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Type of probe | PTC |
| Delivered probes | PTC de 1,5 m |
| Min. temperature | -50 °C |
| Max. temperature | 150 °C |
| Power supply | 12 Vac, 12 Vdc |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 75 mm |
| Height | 34 mm |
| Internal diameter | 81 mm |
| Type of equipment | Dishwashers |
| Component manufacturer | EVCO |
| Compatibility | LAMBER |














