The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | NTC, PTC |
| Nb of contacts | 2 |
| including inverters | 1 |
| including NO | 1 |
| Regulator operation | Cold |
| Nb of probes | 1 |
| Delivered probes | Non |
| Compressor | 20 |
| Special outings | 8A |
| Options | HotKey |
| Ergonomics | To keys |
| Min. temperature | -40 |
| Max. temperature | 110 |
| Power supply | 230 V |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 74 |
| Height | 32 |
| Internal diameter | 60 |
| Max. temperature (use) | 60 |
| IP protection | 65 |
| Component manufacturer | DIXELL |






