The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Power supply | 230 V |
| Maximum intensity | 40 A |
| Fastening method | On track |
| Differential | 30 mA |
| Circuit breaker - contactor range | Acti9 |
| Nb of poles | 2 |
| Width | 36 mm |
| Height | 85 mm |
| Internal diameter | 74 mm |
| Minimum temperature (use) | -5 °C |
| Max. temperature (use) | 60 °C |
| IP protection | 20 |
| Component manufacturer | SCHNEIDER |


