The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Power supply | 110 V, 230 V |
| Fastening method | Screw-on, On track |
| Circuit breaker - contactor range | B6 |
| Max. motor power 400V | 4000 W |
| No. of AUX NO contacts | 1 |
| AC3 (motor load) | 9 A |
| AC1 (resistive load) | 20 A |
| Contactor type | Resistive load, Engine |
| Nb of poles | 3 |
| Width | 48 mm |
| Height | 45 mm |
| Internal diameter | 47 mm |
| Type of equipment | Convection oven, Ovens, Deep fryers, Snack plates |
| Component manufacturer | ABB |
| Compatibility | CHARVET, GIORIK |










