| Type of probe | NTC, PT100, PTC, TCJ, TCK |
| Nb of contacts | 1 |
| including inverters | 1 |
| Regulator operation | Hot OR Cold |
| Nb of probes | 1 |
| To | 8A |
| Options | HotKey |
| Ergonomics | To keys |
| Min. temperature | -200 °C |
| Max. temperature | 1300 °C |
| Power supply | 230 V |
| Connections | Screw terminal block |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 74 mm |
| Height | 32 mm |
| Internal diameter | 60 mm |
| Max. temperature (use) | 60 °C |
| IP protection | 65 |
| Component manufacturer | DIXELL |