The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Power supply | 12 Vac, 12 Vdc, 24 Vac, 24 Vdc, 28 Vac, 28 Vdc, 30 Vac, 42 Vdc, 6 Vac, 6 Vdc |
| Connections | Screw terminal block |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | Ø 22 mm |
| With baseplate | YES |
| Button range | XB5 |
| Ohmic value | 10 kΩ |
| Minimum temperature (use) | -40 °C |
| Max. temperature (use) | 70 °C |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Component manufacturer | SCHNEIDER |









