The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Power supply | Battery(ies) |
| Fastening method | Monotrou |
| Fastening hole | 30 mm |
| Fittings | 1/2” (15*21) |
| Order tap | Infrared |
| Check valve | YES |
| Nb of batteries | 1 |
| Battery type | LR6 (AA, 1,5 V) |
| Replaceable batteries | YES |
| Tempositation maxi | 3 s |
| Height | 153 mm |
| Internal diameter | 100 mm |
| Flow rate (L/min) | 8 |
| Component manufacturer | MONOLITH |










