The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Power supply | 230-400 V |
| Power (W) | 10000 W |
| Connections | Screws |
| Fittings | M4 |
| Use resistance | Ventilated ovens |
| Form of resistance | Flyer |
| Flange | YES |
| Flange dimensions | 90*45mm |
| Ø stainless steel tube | 8,50 mm |
| No. of circuits | 3 |
| Stiffeners | 2 |
| Internal diameter | 65 mm |
| Ø interior | 315 mm |
| Ø outside | 375 mm |
| Material | Stainless steel |
| Type of equipment | Ovens, Ventilated oven |
| Compatibility | BATINOX |









