The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Power supply | 230-400 V |
| Power (W) | 10000 W |
| Connections | Threads |
| A_0311150_LGCABLE | 3 m |
| Nb of threads | 6 |
| Use resistance | Ventilated ovens |
| Form of resistance | Flyer |
| Flange | YES |
| Flange dimensions | 90*45mm |
| No. of circuits | 3 |
| Stiffeners | 3 |
| Internal diameter | 64,50 mm |
| Ø interior | 320 mm |
| Ø outside | 380 mm |
| Type of equipment | Ovens, Ventilated oven |
| Compatibility | BONGARD |










