| RPM (50 Hz) | 2750 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 980 |
| Max. air temperature | 70 °C |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 145 W |
| Connections | Terminal box |
| Ducted suction | YES |
| Ductable delivery | YES |
| Ø suction | 200 mm |
| Ø discharge | 200 mm |
| No. of gears | 1 |
| Internal diameter | 228 mm |
| Ø outside | 345 mm |
| Max. temperature (use) | 70 °C |
| Material | Galvanized steel, Plastic |
| Noise level | 44 dB |
| Type of equipment | Hearth furnace |
| Compatibility | EUROFOURS, JOLIVET |