| RPM (50 Hz) | 2530 |
| Minimum flow (m³/h) | 220 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 330 |
| Max. air temperature | 60 °C |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 62 W |
| Connections | Terminal box |
| Power speed 2 (W) | 40 W |
| Ducted suction | YES |
| Ductable delivery | YES |
| Ø suction | 100 mm |
| Ø discharge | 100 mm |
| No. of gears | 2 |
| Internal diameter | 188 mm |
| Ø outside | 243 mm |
| Max. temperature (use) | 60 °C |
| Material | Galvanized steel, Plastic |
| Noise level | 42 dB |