The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 270 |
| Min. surface area | 110 m² |
| Maximum surface area | 175 m² |
| max. propeller ø (mm) | 1400 |
| Sense of air | Reversible |
| Nb of blades | 3 |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 75 W |
| Ø outside | 1400 mm |
| Color | White |










