The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Fastening hole | 9 mm |
| Maximum load | 100 kg |
| Caster type | Plate wheel |
| Caster feature | High temperature |
| Dismountable | YES |
| Width | 35 mm |
| Height | 108 mm |
| Ø outside | 80 mm |
| Material | Stainless steel |
| Type of equipment | Ovens |



