The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Min. temperature | 0 °C |
| Max. temperature | 120 °C |
| Ø bulb | 7 mm |
| Bulb length | 28 mm |
| Capillary length | 1,50 m |
| Type of capillary | Gainé |
| Fastening method | Recessed |
| Fastening hole | 60 mm |
| Ø outside | 60 mm |
| Form | Round |
| Type of equipment | Dishwashers |
| Compatibility | COLGED, ELETTROBAR, ELFRAMO |
You added LD MODEL SILICONE SEALS - LD model in 5 m lengths to your shopping cart.
View cart & checkout









