The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Power supply | 230-400 V |
| Maximum intensity | 16 A |
| Fastening method | On track |
| Curve | C (classic) |
| Circuit breaker - contactor range | Sentron |
| Nb of poles | 4 |
| Width | 72 mm |
| Height | 90 mm |
| Internal diameter | 76 mm |
| Minimum temperature (use) | -25 °C |
| Max. temperature (use) | 55 °C |
| IP protection | 20 |
| Component manufacturer | SIEMENS |
You added DIFFERENTIAL BLOCKS FOR TETRAPOLAR CIRCUIT BREAKERS to your shopping cart.
View cart & checkout









