The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Fastening method | To platinum |
| Base dimensions | 87*87 mm |
| Minimum height | 90 mm |
| Max. height | 110 mm |
| Maximum load | 1200 kg |
| Adjustable height | YES |
| Material | Composite |
| Type of equipment | Bain‑Marie, Pasta cooker, Furnaces, Ovens, Deep fryers, Grills, Kettles, Snack plates, Baking trays, Jumpers |
| Compatibility | CAPIC |
You added BLACK COMPOSITE ADJUSTABLE FEET - MAX. LOAD 1200 KG - HEXAGONAL END CAP to your shopping cart.
View cart & checkout
