The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 1000 |
| Engine mounting | B5 (plain hole flange) |
| Tree | ø14*30 mm |
| Tree tip | Clavette 5mm |
| Key | 5 |
| Power supply | 230-400 V, 400 V |
| Power (W) | 180 W |
| Connections | Terminal box |
| 50 Hz | YES |
| Nb of poles | 6 |
| No. of gears | 1 |
| Minimum temperature (use) | -40 °C |
| Max. temperature (use) | 40 °C |
| IP protection | 55 |










