The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | NTC, PTC |
| Nb of contacts | 1 |
| including NO | 1 |
| Regulator operation | Hot OR Cold |
| Nb of probes | 2 |
| Delivered probes | 1 PTC 3 m |
| Hot | 12 A |
| Compressor | 12 A |
| Min. temperature | -55 °C |
| Max. temperature | 140 °C |
| Power supply | 230 V |
| Width | 165 mm |
| Height | 160 mm |
| Internal diameter | 90 mm |
| IP protection | 65 |
| Component manufacturer | ELIWELL |










