The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Nb of contacts | 1 |
| including NO | 1 |
| Power supply | 230 V |
| Connections | 6,35 mm lugs |
| Maximum intensity | 30 A |
| Fastening method | Mounting brackets |
| Length | 38 mm |
| Width | 35 mm |
| Height | 49 mm |
| Type of equipment | Blast chillers, Fermentation chambers, Dishwashers, Battery washer, Hooded dishwasher, Object washer, Glass washer, Cold cabinet, Neutral furniture, Display cases |
| Component manufacturer | FINDER |
| Compatibility | ABM, ANGELO PO, BARTSCHER, BONNET, CAPIC, CHARVET, COLGED, COMENDA, TROLUX, ELETTROBAR, HOBART, MACH, MBM, OEM, SAMMIC, THIRODE, ZANUSSI |

